Přijďte na seminář s předsedou GA ČR

Grantová agentura České republiky (GA ČR) pořádá v Praze a Brně seminář s předsedou, na kterém se účastníci dozvědí nejdůležitější informace o grantových soutěžích, chystaných novinkách nebo o hodnoticím procesu. Seminářů je možno se zúčastnit jak fyzicky, tak online.

Více informací naleznete zde.


Potenciál české vědy nadnese konference České dny pro evropský výzkum – CZEDER 2024

Konferenci s podtitulem Střednědobé hodnocení a strategický výhled do budoucnosti programu Horizont Evropa, která se uskuteční 27. února 2024, pořádá Technologické centrum Praha ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Více informací naleznete zde.


Zúčastněte se editatonu „Ženy ve vědě“

Narazíte občas na největší internetové encyklopedii na chybu? Postrádáte na Wikipedii články o významných vědkyních a vědcích? Společně to můžeme změnit! V březnu začneme tématem „Ženy ve vědě“ a zapojíme se do letošního ročníku Měsíce žen na Wikipedii. Pro nováčky budou k dispozici zkušení editoři a editorky, kteří s psaním článku pomohou. Stačí si vzít počítač, my zařídíme občerstvení i krásné zázemí v budově Akademie věd.

Kde? Sál č. 206, Akademie věd České republiky, Národní 3, Praha 1
Kdy? 5. března, 14:00 až 18:00

Těšíme se na Vás!
P.S. I v řadách organizátorek a organizátorů máme úplné začátečníky/ice. Na akci se budeme učit, jak na editování, společně.

Registrační formulář naleznete zde.


Nadace Neuron otevřela nominace na Ceny Neuron 2024

Vědce a vědkyně do kategorií Cena Neuron 2024, Cena Neuron 2024 pro nadějné vědce a Cena Neuron 2024 za propojení vědy a byznysu můžete nominovat do 31. března 2024

Více informací naleznete zde.


GA ČR vyhlásila výzvy pro rok 2025

Grantová agentura České republiky vyhlašuje výzvy k podávání návrhů projektů do soutěží standardní projekty, EXPRO, JUNIOR STAR, POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP a mezinárodní a Lead Agency projekty. Návrhy projektů je možné podávat do 3. dubna 2024

Více informací naleznete zde.